29 Ekim 2008 Çarşamba


ZİNCİR ve HALKALAR
(Zincirin halkaları mı yoksa halkaların zinciri mi?)
Sorular sorular

Uzzzzunca bi zamandır uğramıyordum buraya. Deşarj olacak vaktim bile yoktu sanırsam. Çok meşgul müydüm yani? Hayır...
Bugün bir şeyleri yazmak için de gelmemiştim buraya ufff canım sıkılıyor...
İnsanlar, insanlar ah şu insanlar...
Heey dostum kaldır başını bırak şu gamlı baykuş görüntüsünü. Hayattan zevk almak bu kadar zor olmasa gerek sanırım. Peki o zaman neden böyle oluyor?
Saçmalıklarımı ve sayıklamalarımı durduramayacağıma göre yazmaya devam edeceğim.

Bir iki haftadır kafama takılan bir şey var "Zincir" ve "Halkalar" nerden girdi kafama ne ilgisi alakası var? Bana br şey mi anlatmak istiyor? Bir yerlerden halka mı takıldı acaba bana? Birileri zincirlemeye mi çalışıyor? yoksa nedir bu? bulamadım...
Zincirle ve halkalarla ilgili herşeyi düşündüm, okuduklarım, baktıklarım ve gördüklerim, düşündüklerim ve yazdıklarım.... ama bir sonuç çıkmadı çıkmıyor ?
Bir zincir insana ne anlatmak ister diye düşündüm. İncirin halkaları üzerinde dolaştım önce tek tek...
Ve her halkanın bir öncekinden farklı yöne baktığını gördüm ilk olarak, sonra birbirlerine sıkıca bağlanmaları. Sade ama güçlü bir bağla bağlı olmak bu muydu acaba bundan öğrenmem gereken?
‘Bir zincirin gücü en zayıf halkası kadardır’ sözü vardır hani, acaba buradan çıkarmam gereken bir mana mı var? Bu zayıf halka ben miyim yoksa?
Kafamın içinde dönüp-duran ve bir o yana bir bu yana çarpan, çoğu zaman canımı acıtan adına ‘düşündüklerim’ dediğim şeyler beni zincirliyor olabilir mi? Ya da ben zincirlerlerimden kurtulmak üzere miyim acaba?
Of başıma ağrılar girdi yine bu sorular yüzünden… Sorular, sorular, sorular….
Dur bir dakika bu, bu olabilir mi acaba? Bu halkalar ve zincir, zayıf halka, farklı yönlere bakma, birbirine geçmiş bir bağ…. ? (?)
Evet, bu nasıl daha önce aklıma gelmedi. Bunlar kafamın içindeki sorular. Sorularım beni çoğu zaman rahatsız eder ama onlarsız da yapamam açıkçası.
Zincirin her bir halkası bir soruma karşılık geliyor olmalı. Her soru kendince bir varlığa sahip ama hiç biri tamamen bağımsız değil. Zira bir soruya verilecek cevap diğerlerini etkilemekte bu kaçınılmaz. İşte bundan dolayı birbirine bağlıydı bunlar. Ve zinciri oluşturuyorlardı. Zincirden kurtulmak istemem sorulardan rahatsız olma değil bunlara cevaplar bulma gayretiydi. Ama bir tek sorun var o zayıf halka o nedir?
Sorularımın içinde zayıf bir tane mi var? Eğer varsa hangisi bu? Buldum diyelim ne yapacağım onu? Çıkarıp atmam mı gerek? Yoksa sağlamlaştırmak, güçlendirmem mi gerek? Yine yeni sorular…
Bir halka nelere kadirmiş daha önce hiç böyle düşünmemiştim…


Şimdilik bu kadarı yeter üstesinden gelemeyeceğim bunun şuan biraz daha düşünmem gerek…..

Hiç yorum yok: